- kim jesteśmy

Fundacja Widowisk Masowych jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i aktywnie działających organizacji zajmujących się promocją kultury i dziedzictwa narodowego Ukrainy w Polsce.

Od 2014 podejmujemy inicjatywy na rzecz upowszechniania wielokulturowości, prezentacji różnorodności sztuki Ukrainy i odkrywania jej potencjału. Organizujemy liczne wydarzenia artystyczne i kulturalne: koncerty, festiwale, wystawy, warsztaty, spotkania i wiele innych. Chcemy dzięki nim pokazywać, że dziedzictwo to więcej niż to, co można wyczytać z podręczników, a ukraińska kultura jest barwna, wieloznaczna, wielowarstwowa.

20
Countries targeted
30
Volunteers
Odtwórz wideo

Prowadzimy również działalność edukacyjną i wymiany młodzieżowe. Zależy nam na integracji artystów, pokazaniu wartości działań kulturalnych Ukrainy także w Polsce. Odkrywamy sztukę mniejszości narodowych i etnicznych, dążymy do wzajemnego poznania i wymiany doświadczeń. Wierzymy, że wielokulturowość wzbogaca.

Ważną częścią działalności Fundacji jest zaangażowanie w pomoc w Ukrainie. Organizujemy zbiórki na pomoc medyczną i wojskową, współpracujemy z licznymi ukraińskimi organizacjami i jednostkami. Działalność pomocowa jest konsekwencją dbania o rozwój i poszanowanie wielokulturowości Ukrainy.

Nasz logotyp odzwierciedla nasz sposób myślenia o świecie. Niektórzy widzą w nim wyłącznie fundacyjny akronim, inni – rozbudowany układ z różnorodnymi elementami, część – uśmiechniętą buzię. Tak, to wszystko my.

Działamy w wielu kierunkach, mamy licznych partnerów, wspierających i odbiorców. Wierzymy, że poprzez partnerstwo i sieciowanie jesteśmy w stanie zdziałać najwięcej. Stanowimy rozbudowaną, lecz solidną strukturę, w której aktywnie i skutecznie działamy na rzecz kultury, edukacji i rozwoju. Jesteśmy przy tym radośni, pełni pasji i zaangażowania.

Nasz logotyp – tak jak my – jest wielowymiarowy.

Nasze działania oznaczamy dwoma wersjami kolorystycznymi: aktywność kulturalną – zielono - fioletową, a działanie pomocowe - niebiesko - żółtą.

Rekomendacje i podziękowania

Fundacja, czyli kto?

Fundacja, czyli ludzie. Czyli dziesiątki, a nieraz setki osób: pracowniczek i pracowników, wolontariuszy i wolontariuszek, techników, producentek, specjalistów od organizacji, promocji, logistyki.

Dziesiątki otwartych głów, mających tysiące pomysłów gotowych przekuć je w kreatywne działanie. Dziesiątki sprawnych rąk, które z werwą i zapałem organizują, działają, sprawiają, że idee z kartki stają się rzeczywistością. Dziesiątki uśmiechniętych twarzy gotowych udzielić informacji, porozmawiać, podzielić się doświadczeniem.

Odtwórz wideo

NADIIA MOROZ-OLSHANSKA

Człowiek-orkiestra i spiritus movens Fundacji.

Założycielka, „głównodowodząca” i koordynatorka projektowa w jednym.

Współzałożycielka przedsiębiorstwa społecznego Kawiarnio-księgarnia NIĆ w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych dyplomacji kulturowej na UJ. Ukończyła studia magisterskie na Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego i Akademii Ignatianum w Krakowie ze specjalnością dialog międzykulturowy na kierunku kulturoznawstwo. Absolwentka Krymskiego Uniwersytetu Kultury, Sztuki i Turystyki na kierunku reżyseria widowisk masowych i świąt. Ma także wykształcenie pedagogiczne.

Założycielka Młodzieżowego teatru-studia „I po wsiomu!” (Połtawa,  Ukraina). Założycielka i dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”. Koordynatorka licznych projektów artystycznych i kulturalnych, m.in. pokazów filmów ukraińskich w Krakowie, spotkanie z literaturą ukraińską „CzytaMY”, Art-Piknik. W 2019 i 2020 roku nominowana do nagrody Ambasador Wielokulturowości Miasta Krakowa.

Warren Chae

Head of Technology

Sarah Baker

Creative Director

Felix Kjellberg

Head of Operations

kontakt
Adres

Dziękujemy za wsparcie naszych działań

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Wybierz kwotę dotacji