Koncert „Ukraińskie piosenki nienawiści i miłości”

Już 27 sierpnia 2023 roku o 18:00 zapraszamy Państwa do Barbakanu (Kraków), gdzie usłyszymy piosenki o miłości i nienawiści w wykonaniu Ireny Karpy, Grygoria Semenczuka, Liubowi Jakymczuk i Juria Gurży.
„Ten instrument zabija faszystów”, pisało się na gitarze Woody Guthrie, amerykańskiego pieśniarza folkowego 1950 lat. „Te piosenki zabijają raszystów” – takim mógł by być podtytuł tego projektu, stworzonego w 2022 roku pomiędzy Ukrainą, Niemcami, Francją i Austrią. Bity tną, rymy zabijają, spław wierszy i muzyki staje się bronią.
Pop-muzyka przemawia nad językami. Niewysłowione można zanucić. Od gospela do piosenek protestu, muzyka zawsze uspokaja, leczy i budzi natchnienie. Język pop-muzyki ciągle się zmienia. Muzycy i poeci – nie są wyjątkiem. rosyjsko-ukraińska wojna zmieniła każdego z nas. Szukamy słów i dźwięków dla swoich historii, żeby krzyknąć o tym, co odbywa się w Ukrainie.
Projekt został stworzony na zlecenie Artystycznego arsenału i przy wsparciu grantów międzynarodowej współpracy Brytyjskiej Rady dla UK/Ukraine Season of Culture.
📆 27/08/2023
⏱18:00
📌Barbakan (Basztowa, Kraków)
🍋Bilety: 55 zł
➡️https://kicket.com/krakow/teatry/fundacja-widowisk-masowych,725/koncert-ukrainskie-piesni-nienawisci-i-milosci,20092?eventId=254650
➡️https://biletyna.pl/koncert/Art-Piknik-koncert-Ukrainskie-piesni-nienawisci-i-milosci
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa
Partnerami projektu są: Muzeum Krakowa, Centrum Wielokulturowe w Krakowie, Instytut Literatury, Fundacja Zustricz, Kawiarnio-księgarnia NIĆ, Fundacja Aktywna Integracja, Fundacja Edu&Art, Fundacja Dyplomacji Kulturalnej, Ukr Art Hub, Mystetskyj Arsenal w Kijowie
kontakt
Adres

Dziękujemy za wsparcie naszych działań

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Wybierz kwotę dotacji