- kim jesteśmy
Fundacja Widowisk Masowych jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i aktywnie działających organizacji zajmujących się promocją kultury i dziedzictwa narodowego Ukrainy w Polsce.
Od 2014 podejmujemy inicjatywy na rzecz upowszechniania wielokulturowości, prezentacji różnorodności sztuki Ukrainy i odkrywania jej potencjału. Organizujemy liczne wydarzenia artystyczne i kulturalne: koncerty, festiwale, wystawy, warsztaty, spotkania i wiele innych. Chcemy dzięki nim pokazywać, że dziedzictwo to więcej niż to, co można wyczytać z podręczników, a ukraińska kultura jest barwna, wieloznaczna, wielowarstwowa.


Prowadzimy również działalność edukacyjną i wymiany młodzieżowe. Zależy nam na integracji artystów, pokazaniu wartości działań kulturalnych Ukrainy także w Polsce. Odkrywamy sztukę mniejszości narodowych i etnicznych, dążymy do wzajemnego poznania i wymiany doświadczeń. Wierzymy, że wielokulturowość wzbogaca.
Nasz logotyp odzwierciedla nasz sposób myślenia o świecie. Niektórzy widzą w nim wyłącznie fundacyjny akronim, inni – rozbudowany układ z różnorodnymi elementami, część – uśmiechniętą buzię. Tak, to wszystko my.
Działamy w wielu kierunkach, mamy licznych partnerów, wspierających i odbiorców. Wierzymy, że poprzez partnerstwo i sieciowanie jesteśmy w stanie zdziałać najwięcej. Stanowimy rozbudowaną, lecz solidną strukturę, w której aktywnie i skutecznie działamy na rzecz kultury, edukacji i rozwoju. Jesteśmy przy tym radośni, pełni pasji i zaangażowania.
Nasz logotyp – tak jak my – jest wielowymiarowy.
Nasze działania oznaczamy dwoma wersjami kolorystycznymi: aktywność kulturalną – zielono - fioletową, a działanie pomocowe - niebiesko - żółtą.
Fundacja, czyli kto?
Fundacja, czyli ludzie. Czyli dziesiątki, a nieraz setki osób: pracowniczek i pracowników, wolontariuszy i wolontariuszek, techników, producentek, specjalistów od organizacji, promocji, logistyki.
Dziesiątki otwartych głów, mających tysiące pomysłów gotowych przekuć je w kreatywne działanie. Dziesiątki sprawnych rąk, które z werwą i zapałem organizują, działają, sprawiają, że idee z kartki stają się rzeczywistością. Dziesiątki uśmiechniętych twarzy gotowych udzielić informacji, porozmawiać, podzielić się doświadczeniem.

Założycielka, „głównodowodząca” i koordynatorka projektowa w jednym.
Współzałożycielka przedsiębiorstwa społecznego Kawiarnio-księgarnia NIĆ w Krakowie. Absolwentka studiów podyplomowych dyplomacji kulturowej na UJ. Ukończyła studia magisterskie na Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego i Akademii Ignatianum w Krakowie ze specjalnością dialog międzykulturowy na kierunku kulturoznawstwo. Absolwentka Krymskiego Uniwersytetu Kultury, Sztuki i Turystyki na kierunku reżyseria widowisk masowych i świąt. Ma także wykształcenie pedagogiczne.
Założycielka Młodzieżowego teatru-studia „I po wsiomu!” (Połtawa, Ukraina). Założycielka i dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”. Koordynatorka licznych projektów artystycznych i kulturalnych, m.in. pokazów filmów ukraińskich w Krakowie, spotkanie z literaturą ukraińską „CzytaMY”, Art-Piknik. W 2019 i 2020 roku nominowana do nagrody Ambasador Wielokulturowości Miasta Krakowa.